Sport

Gjermania u mposht nga Anglia, Low gjen fajtorët për humbjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:26 - 29/06/21 |
Opi Nion

Anglia arriti të mposhtë Gjermaninë me rezultatin 2-0, duke e eliminuar nga “Euro 2020”.

Pas humbjes, trajneri  Joachim Low tha se ishte i zhgënjyer, teksa “drejtoi gishtin” tek dy futbollistë të kombëtares.

“Shpresonim të arrinim shumë më tepër në këtë kompeticion dhe kishim besim. Në ndeshje si kjo e sotmja, është e domosdoshme që të shfrytëzosh ato pak raste që krijon. Timo Werner dhe Thomas Müller patën raste të pastra, por nuk shënuan dot”, tha Low./ Opinion.al

Pas