Aktualitet

“Gjendje emergjente”, Berisha niset drejt ShkodrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:55 - 21/11/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha është nisur drejt Shkodrës, për të parë situatën e përmbytjeve atje të shkaktuar nga rreshjet e dendura të shiut.

Zyra e shtypit të Partisë Demokratike, bën me dije se Berisha do të vizitojë zonat e Shkodrës, pasi situata paraqitet emergjente.

“Për shkak të gjendjes emergjente ne vend, kryetari i PD Sali Berisha niset për Shkodër”, thuhet në njoftimin e PD.

Moti i keq ka përfshirë thuajse të gjithë vendin, ndërkohë situata më problematike është paraqitur në veri.

Në një postim në “Facebook”, Bashkia e Shkodrës bëri me dije se nga monitorimi në terren ditën e sotme rezulton se 1855 Ha, është sipërfaqja totale e tokës së përmbytur.

Po ashtu në Rrugën e Obotit niveli i ujit mbi rrugë arrin rreth 65 cm, ndërsa rruga që lidh fshatrat Pentar- Ças nuk kalohet me mjete te ulëta.

Ndër të tjera raportohet për 482 banesa me prezence uji në oborre dhe në brendësi të shtëpisë.

Pas