Aktualitet

Gjendja në spitalet COVID/ 17 në terapi intensive, 9 të intubuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:29 - 29/08/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa  nga 796 testime janë konfirmuar 84 raste të reja me COVID-19.

Po ashtu, ministria ka njoftuar dhe për situatën në spitalet ku po marrin mjekim pacientët e prekur me COVID-19.

Sipas ministrisë, aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 175 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 17 në terapi intensive nga të cilët vetëm 9 pacientë janë të intubuar.

Në dy spitalet COVID janë gjithashtu duke marrë shërbim të specializuar 43 qytetarë të cilët kanë qenë pozitivë me COVID-19 dhe aktualisht janë negativizuar, por po vijojnë të marrin trajtim spitalor për pasojat e sëmundjes. / Opinion.al

Pas