Kronikë

Gjendet trupi i pajetë i një shqiptari në një makinë të djegur në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:57 - 31/08/22 |
Opi Nion

Trupi i pajetë i një shqiptari nga Kosova është gjetur brenda një makine të djegur në zonën e Brescia në Itali nga forcat e policisë.

Sipas agjencisë së lajmeve ANSA, viktima mendohet të jetë vrarë në një vend tjetër dhe më pas është transportuar me makinë, të cilës i është vënë flaka për të humbur gjurmët.

Policia e ka identifikuar viktimën, ndërkohë që nuk bëhet me dije emri i tij. Vrasja mendohet të ketë ardhur për pasojë të prishjes së pazareve të drogës.

Makina e djegur i përkiste një shtetasi, i cili disa orë pas ngjarjes e kishte deklaruar atë të vjedhur.

Pas