Bota

“Do të përballeni me gjëra që nuk i prisni”, Rusia kërcënon BEBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:28 - 31/08/22 |
Opi Nion

Rusia ka reaguar pas vendimit të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për pezullimin e marrëveshjes së vizave për shtetasit rus.

Përmes zëvendësministrit të Jashtëm, Alexandër Grushko, autoritetet ruse bëjnë me dije se një kundërpërgjigje të ngjashme do të ketë për BE që ajo nuk e pret.

“Shkelja, anashkalimi apo tërheqja e BE-së nga marrëveshja për lehtësimin e vizave me Rusinë nuk do të mbetet pa pasoja. Ne do të vendosim masa dhe ato do të jenë simetrike, asimetrike apo diçka që Bashkimi Europian nuk e pret”, u shpreh Alexandër Grushko.

Pas