Aktualitet

Gjendet pronari i anijes me vela të braktisur pranë Shëngjinit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:09 - 26/10/20 |
Opi Nion

Një shtetas francez është shoqëruar nga Policia e Lezhës në lidhje me anijen me vela që u gjet rreth 10 ditë më parë e braktisur pranë zonës së Patokut

Shtetasi francez është marrë në pyetje për ngjarjen dhe ai ka deklaruar se mjeti lundrues është i tij dhe se kishte ndaluar për të takuar disa miq, por më pas ishte përballur me disa probleme karburanti.

Anija me flamur slloven me emrin TAI-PAN u pikas nga policia kufitare pranë zonës së Patokut, ajo më pas u tërhoq dhe u ankorua në Shëngjin.

Pas