Kronikë

Gjendet i mbytur një shtetas i huaj në Portin e Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:18 - 30/05/21 |
Opi Nion

Një person është gjetur i mbytur ditën e sotme në Portin e Durrësit. Dyshohet se i mbyturi është një shtetas i huaj, nga Siria. Trupi i pajetë është gjetur nga policia kufitare në basenin ujor të portit.

Ai është nxjerrë në breng nga Policia në bashkëpunim me rojet kufitare. Ende nuk dihet identiteti i të ndjerit dhe kombësia e tij.

Dyshohet se ai është mbytur në përpjekje për të kaluar ilegalisht kufirin në drejtim të Italisë.

Trupi i pajetë është dërguar për në morg, ndërsa policia ndodhet në vendnin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./Opinion.al

Pas