Kryesore

Gara për kreun e Forumit Rinor në PD, miratohen 6 kandidatëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:28 - 31/07/22 |
Opi Nion

Janë miratuar 6 kandidatët e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Mësohet se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në FRPD ka shpallur hapjen e fushatës zgjedhore nga 1 gushti deri në 30 shtator.

Ndërsa zgjedhjet do të zhvillohen më 1 tetor 2022.

Kandidatët zyrtarë për kryetar të FRPD janë: Alesia Balliu, Arnold Kariqi, Artion Bajramaj, Barbara Doda, Besart Xhaferi dhe Mariglen Doçi.

Miratohen kandidaturat për lidershipin e ri të Forumit Rinor të Partisë Demokratike.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në FRPD shpall hapjen e fushatës zgjedhore nga 1 gushti deri në 30 shtator. Dita e Zgjedhjeve do të jetë data 1 tetor 2022.

Për njoftimet dhe përditësimet më të fundit na ndiqni në rrjetet tona sociale.

Urime dhe suksese gjithë kandidatëve!”,-shkruhet në njoftim./Opinion.al

Pas