Aktualitet

Gara për hetues në BKH, 115 kandidatë ngelin në testin e vrapit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:08 - 10/06/21 |
Opi Nion

Byroja Kombëtare e Hetimit njofton se Komisioni i Përzgjedhjes ditën e sotme mbylli procesin e testimit për aftësitë fizike për kandidatët. Bëhet me dije se nga 325 kandidatë pjesëmarrës, u kualifikuan 210 kandidatë, 115 nuk kaluan në fazën tjetër.

Për të parë listën me kandidatët e kualifikuar (KLIKO KETU). Për të parë listën me kandidatët që nuk kaluan në fazën tjetër (KLIKO KETU).

BKH thekson se testimi i aftësive fizike u zhvillua nën vëzhgimin dhe monitorimin e Komisionit Ndërkombëtar të Ekspertëve, të caktuar nga misionet e Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian në Shqipëri.

Kandidatët e kualifikuar, në datën 15.06.2021, do t`i nënshtrohen Testit të Esesë me shkrim, i cili do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve, udhëzimet mbi zhvillimin e testit gjenden (KETU).

Pas