Sport

Gafa e klubit anglez, Osama Bin Laden “shfaqet” tribunën e stadiumit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:01 - 25/06/20 |
Al Do

Futbolli ka rinisur sërish por me stadiumet e boshatisura. Atmosfera gjatë ndeshjeve është e vakët dhe për këtë arsye shumë ekipe kanë menduar mënyra të ndryshme për të gjallëruar tribunat.

Këta ka bërë edhe skuadra e Leeds në Angli që në stolat e stadiumit ka vendosur fotot e tifozëve më të zjarrtë.

Ajo që ka bërë përshtypje është se në një nga fotot është printuar edhe ajo e Osama Bin Laden, kreut të Al-Kaedas, i akuzuar për sulmin terrorist në SHBA më 11 shtator dhe që u vra më pas nga forcat amerikane.

Menjeherë klubi i Leeds reagoi në faqen zyrtare duke kërkuar ndjesë me arsyen që nuk e kishte vënë re./ Opinion.al

Pas