Sport

Gabimi në “Camp Nou”, Thierry Henry kundër Kristjan Asllanit: Pasoje topin, egoistBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:23 - 13/10/22 |
Opi Nion

Një talent i padiskutueshëm, por Kristjan Asllani ka ende për të mësuar. Rreth menaxhimit të emocioneve kur luan përballë Barcelonës, së mbështetur nga më tepër se 90 mijë tifozë.

Por, mbi të gjitha kur ka topin e golit të fitores dhe që vlen kualifikimin në Champions. Për episodin ku e shpërdoruar nga 20-vjeçari kuqezi në Camp Nou, legjenda Thierry Henry u shpreh mjaft ashpër.

“Interi meriton vlerësime. Bënë lojën e tyre, shënuan gola, madje mund të kishin fituar.
Do ta përmend gjithë natën rastin e Asllanit. Pasoje topin. Nuk je vetëm ti në fushë. Çfarë egoisti”.

Edhe pse shokët të Interi provuan ta ngushëllonin, ai moment nuk do të harrohet lehtë, me shpresën se nuk do të ndikojë në vendimet e trajnerit Inzaghi.

Pas