Emisionet

Opinion/ Çfarë kërkoi Rama në Strasburg? Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:52 - 13/10/22 |
Opi Nion

Çfarë kërkoi Rama në Strasburg?  Kjo ishte tema e diskutuar mbrëmjen e së mërkurës (12 tetor 2022), në emisionin “Opinion”.

Në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit u diskutua për fjalimin e kryeministrit Edi Rama në Asamblenë e Këshillit të Europës rreth raportit Dik Martit.

Përmes një videomesazhi, kryeministri gjatë udhëtimit nga Strasburgu drejt Parisit iu përgjigj tre pyetjeve:

1. Cili ishte qëllimi i fjalimit të tij në KiE

2. Çfarë roli do të luajë Shqipëria kur Kosova s’po lëviz

3. A ka mbështetje nga ndërkombëtraët? Kryesisht nga amerikanët

Të ftuar në studio për temën:

  1. Mirela Milori
  2. Baton Haxhiu
  3. Fitim Zekthi
  4. Mark Marku

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  1. Elja Zotka
  2. Blerta Dalloshi Berisha

Në pjesën e tretë u soll në vëmendje lufta e Kosovës, por këtë herë përmes një ekspozite, e cila tregon sendet e fëmijëve që humbën jetën në luftë.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

 

Pas