Aktualitet

Futen në grevë urie të paraburgosurit në Shënkoll, çfarë kërkojnë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 04/10/20 |
Opi Nion

Të paraburgosurit në burgun e Shënkollit, janë futur në ditën e tretë të grevës së urisë.

Mësohet se ata kanë refuzuar ushqimin duke kërkuar që të lejohen takimet me avokatët dhe familjarët.

Kujtojmë se të dënuarit në Peqin disa ditë më parë u futën në grevë urie./ Opinion.al

Pas