Bota

Futbollisti britanik goditet me thikë për vdekje, arrestohen dy personaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:33 - 28/12/22 |
Opi Nion

Një futbollist 23-vjeçar ka mbetur i vrarë me thikë në pistën e vallëzimit të një klubi nate në Birmingham, në Britaninë e Madhe.

Cody Fisher, u plagos për vdekje në klubin e natës The Crane, pak para orës 23:45 GMT më 26 dhjetor.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve për ta shpëtuar, ai ndërroi jetë rreth 30 minuta pas sulmit, tha Policia e West Midlands.

Familja e tij reagoi pas ngjarjes dhe tha: “Autorët na kanë thyer zemrat; Kemi humbur mikun tonë më të mirë”.

Ndërkohë sipas The Guardian, dy persona janë arrestuar si të dyshuar për vrasjen.

Detektivët që po hetojnë vrasjen arrestuan një 22-vjeçar në qendër të qytetit të Birmingham dhe një 21-vjeçar në Londër të mërkurën.

Ata u morën në paraburgim për t’u marrë në pyetje pasi akuzohen për vrasje, tha policia e Ëest Midlands.

“Ne po bëjmë përparim në hetimin tonë dhe po ndërtojmë dinamikën e ngjarjes.”-thanë autoritetet britanike.

Pas