Sport

Futbollistët më të shpejtë në botëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:58 - 13/10/22 |
Opi Nion

Ekspertët e Fanimo kanë identifikuar top 10 futbollistët më të shpejtë në botë.

Kylian Mbappe kryesoi tabelën, futbollisti i PSG-së mund të arrijë shpejtësi deri në 10.6 metra në sekondë.

Gareth Bale, i cili u largua nga Real Madrid dhe tani luan në MLS, papritur zuri vijën e dytë.

Tre të parat mbyllet nga Inaki Williams nga Athletic.

Pierre-Emerick (9.8 m/s) hyri në top 3 – këtë verë Barcelona e shiti atë te Chelsea. Adama Traore është një tjetër lojtar që tifozët e Barçës mund ta njohin – ai gjithashtu shënoi 9.8 m/s ndërsa luante për Wolverhampton Wolves.

Pas