Aktualitet

Fundjava në plazh? Si parashikohet moti dy ditët në vijim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:43 - 27/08/21 |
Opi Nion

Duke filluar nga pasditja e sotme dhe në vijim ditën e shtunë vendi ynë do të ketë një mot me kthjellime që herë pas here do të zëvendësohen nga vranësira kalimtare por pa reshje shiu.

Meteorlogia Adiola Bani, raporton se e diela do të sjellë zhvillime vranësirash dhe ndonjë shi të izoluar dhe të papërfillshëm, në zonat veriore dhe më pas në zonat qendrore.

Ndërsa zonat jugore do të vijojnë të mbeten me kthjellime dhe me vranësira kalimtare edhe përgjatë ditës së diel. Për sa i përket temperaturave të ajrit, vlerat minimale kanë pësuar. Gjatë orëve të mesditës termometri do ngjitet në vlerat 30-31 gradë celcius. E diela do të sjellë sërish një rënie të lehtë të vlerave të termometrit për shkak të prezencës së vranësirave. Deri në 29 gradë celcius.

Pas