Kryesore

Ftesa e Kurtit, Rama vizitë në Kosovë më 27 Shtator


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:20 - 24/09/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë një ditore në Kosovës më 27 shtator.

Rama do të takohem me qeverinë në Prishtinë pas kthimit nga SHBA, ku ndodhet prej disa ditësh në kuadër të punimeve në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, disa ditë më parë, teksa uroi Ramën pasi u miratua qeveria në Kuvend, e ftoi që të vizitonte Kosovën.

Edi Rama iu përgjigj pozitivisht ftesës dhe tha se do vizitonte sapo të kthehej nga Asambleja e OKB. Po ashtu, Rama bëri thirrje që të niset me përgatitjen e Mbledhjes së Përbashkët të dy qeverive.

Pas