Aktualitet

FT: Kosova merr liberalizimine vizave javën e ardhshmeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:36 - 30/04/16 |
b.f

Këtë javë pritet që Komisioni Europian të rekomandoj liberalizimin e vizave në zonën Schengen për qytetarët e Kosovës.

Kosovarët do të mund të lëvizin pa viza bashkë me qytetarët e Gjeorgjisë, Ukrainës dhe Turqisë, raporton “Financial Times”.

“Më shumë se 40 për qind të të rriturve janë të pa punë”, citon FT një raport të UNDP të vitit 2012 duke treguar për varësinë nga remitencat dhe frikën  për emigracionin e qytetarëve në vendet e BE-së.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas