Sport

FSHF i kërkon qeverisë hapjen e stadiumit për ndeshjen Shqipëri-Angli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:15 - 10/03/21 |
Opi Nion

Federata Shqiptare e Futbollit  i ka kërkuar Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale hapjen e dyerve të stadiumit për tifozët, në kuadër të ndeshjes Shqipëri-Angli.

Nëpërmjet një letre zyrtare, FSHF ka kërkuar që në sfidën ndaj Anglisë të miratohet kërkesa për lejimin e kufizuar të spektatorëve në masën 30% të kapacitetit të stadiumit (6500 spektatorë)./ Opinion.al

 

Pas