Sport

Frikë në futbollin amerikan, lojtari pëson atak kardiakBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 03/01/23 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë tronditi futbollin amerikan. Në ndeshjen mes Cincinnati Bengals dhe Buffalo Bills, 24-vjeçar i Bills, Damar Hamlin, pësoi atak kardiak në fushën e lojës dhe vetëm ndërhyrja e mjekëve i shpëtoi jetën.

Lojtari ishte pjesë e një aksioni teksa u përplas me kundërshtarin. Në moment, 24-vjeçari u çua në këmbë, por pas pak çastesh vë dorën në gjoks dhe rrëzohet në tokë, duke alarmuar të gjithë ekipin. Mjekët ndërhynë menjëherë duke i dhënë ndihmën e parë lojtarit, i cili u transportua më pas me urgjencë në spital.

Ai u përmend pasi mbërriti në spital, por nga raportimet e fundit thuhet se vijon të jetë në gjendje kritike për jetën.

Pas