Bota

Francë/44-vjeçari qëlloi e dogji në mes të rrugës ish-gruan e tij 31-vjeçe


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:10 - 05/05/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Francë, ku një nëna e tre fëmijëve është qëlluar dhe më pas është djegur e gjallë nga ish-bashkëshorti i saj.

Mediat e huaja raportojnë se ngjarja ndodhi të martën në lagjen Merignac, pranë aeroportit Bordeaux në Francën jugperëndimore.

Sipas raportit të policisë, gruaja 31-vjeçare u ndoq në mes të rrugës nga burri i saj 44-vjeçar, i cili e qëlloi atë në këmbë para se ta mbulonte me lëng të ndezshëm dhe ta vinte flakën.

31-vjeçarja dhe 44-vjeçari ishin të ndarë, ndërsa fëmijët e tyre, të moshës 3, 7 dhe 11 vjeç jetonin me nënën e tyre.

44-vjeçari u arrestua i armatosur me një rrip të mbushur me municion gjysmë ore pas vrasjes në lagjen fqinje Pesak, tha prokurori i Bordeaux, ndërsa ai akuzohet për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij.

Tre fëmijët e çiftit nuk ishin të pranishëm në kohën e sulmit, thanë prokurorët, duke shtuar se ata po merrnin gjithashtu mbështetje psikologjike./Opinion.al

Pas