Aktualitet

Zgjedhjet, Prokuroria e Fierit nis hetimet për kryebashkiaken e Roskovecit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 05/05/21 |
Opi Nion

Kryetarja e Bashkisë Roskovec, Majlinda Bufi, është vënë në hetim nga Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Fier.

Ka qenë dega e Partisë Demokratike në Roskovec që ka depozituar një kallëzim penal  kundër kryetares së Bashkisë Roskovec, Majlinda Bufi, me akuzën “Përdorimi i funksionit publik për veprimtari politike ose zgjedhore, saktësisht: punësime të paligjshme në kohë elektorale”, të parashikuar nga neni 328/a i Kodit Penal. Padia është dorëzuar në datën 7 prill dhe është pranuar nga prokuroria.

Ndërkohë përmes një shkrese zyrtare Prokuroria e Fierit i ka kthyer përgjigjet Partisë Demokratike dhe bëhet me dije se është nisur procedim penal kundër Majlinda Bufit për  unësime të paligjshme në periudhën e fushatës zgjedhore./Opinion.al

Pas