Sport

Francë 2016/Ja se si zviceranët i konsiderojnë shqiptarët?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:42 - 19/11/15 |
b.f

Zviceranët do të ishin të lumtur nëse në grupin e tyre në fazën finale të Kampionatit Evropian Francë 2016 do të kishin një ekip si Shqipëria, të cilin ata e konsiderojnë një ekip mëse të kalueshëm në këtë fazë, madje e cilësuar edhe ndeshjen ndaj tyre si qesharake. Debatit ne lidhje me largimin e mundshëm të shqiptarëve dhe klaneve të tyre në skuadrën zvicerane i është bashkuar edhe Fabian Sharr. Në pritje të shortit, ish­futbollisti i Bazel është pyetur se me kë skuadra do të donte të binte ne grup. Sharr ka deklaruar se do të donte Gjermaninë, Çekinë dhe Shqipërinë. Ai tha se ndeshja me këtë te fundit, pra me Shqipërinë, do te jete qesharake. Ndërkohë, të njëjtat ekipe ka preferuar edhe Mikael Lang, duke deklaruar se është interesante të luash ndaj shokëve të skuadrës të Bazel, siç janë tre shqiptare dhe dy çekë. Aktualisht ngjyrat e kombëtares zvicerane i mbrojnë 6 lojtarë me origjinë shqiptare Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemaili, Pajtim Kasami dhe Admir Mehmedi, ndërsa kuqezinjve i janë bashkuar 8 shqiptarë, midis Shkëlzen Gashi, Taulant Xhaka. Amir Abrashi etj.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas