Kronikë

Foto+Video/ 3 makina luksoze të parkuara digjen gjatë natës në ShkodërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:28 - 23/12/22 |
Opi Nion

3 automjete janë përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit në qytetin e Shkodrës.  Makinat që janë djegur kanë qenë të parkuara në rrugë në lagjen “Ndoc Mazi”.

Konkretisht janë djegur makina tip “Benz” në pronësi të 22-vjeçarit me inciacle A.D. dhe po ashtu një tjetër makinë e tipit “Benz’ në pronësi të 20-vjeçarit me inciale K.D., vëllai i  22-vjeçarit.

Gjithashtu, është djegur pjesërisht makina tip “Volksëagen” në pronësi të 40-vjeçarit me inciale K. L., banues në Shkodër.

“Më datë 23.12.2022, rreth orës 03:25, në lagjen “Ndoc Mazi”, Shkodër, ka rënë zjarr dhe si pasojë e përhapjes së flakëve janë djegur plotësisht 2 automjete të parkuara në rrugë, automjeti tip “Benz” në pronësi të shtetasit A. D., 22 vjeç dhe automjeti tip “Benz” në pronësi të shtetasit K. D., 20 vjeç (vëllezër), banues në Shkodër. Gjithashtu, është djegur pjesërisht automjeti tip “Volksëagen” në pronësi të shtetasit K. L., 40 vjeç, banues në Shkodër”-njofton policia.

Grupi hetimor vijon veprimet për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit dhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

.

Pas