Aktualitet

Fotot/ Kontrollet në Fushë Kuqe, çfarë u gjetën të fshehura në kosheret e bletëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:41 - 26/12/22 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka dhënë detaje lidhur me kontrollet e zhvilluara mëngjesin e sotëm nga FNSH dhe RENEA në Fushë-Kuqe.

Në një njoftim për mediat policia bën me dije se kontrollet e befasishme janë kryer në tre banesa dhe në disa ambiente në kuadër të hetimeve në funksion të dy procedimeve penale “Plumbi i artë” dhe “Rrëmbim personi”.

Mbi bazën e vendimit të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, është ushtruar kontroll në banesat e shtetasve: Ervis Martijan dhe F. M. dhe R. M.

Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë gjetën të fshehura në koshere bletësh dhe sekuestruan në cilësinë e provave materiale 2 armë zjarri automatike, 1 silenciator, rreth 7 mijë fishekë luftarakë të kalibrave të ndryshëm, për armë të lehta dhe të rënda, 85 predha eksplozive, 1 thikë bajonetë, 9 uniforma policie, 7 jelekë multifunksionalë, 11 kapele policie, 2 radio policie, fenelina policie, maskë gome për fytyrën dhe dokumente të ndryshme.

Provat materiale do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminime të mëtejshme laboratorike.

Pas