Bota

Fotolajm/ Zelensky në spital, viziton të plagosurit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:36 - 13/03/22 |
Opi Nion

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka postuar në Twitter këto foto të Presidentit Volodymyr Zelensky duke vizituar “mbrojtësit e plagosur të Ukrainës” të shtruar në spital.

Gjatë ditës së dielë rreth 35 persona humbën jetën dhe të tjerë u plagosën, gjatë një sulmi ajror të Rusisë në Lviv, afër kufirit të Ukrainës me Poloninë.

Ndërkohë, Rusia njoftoi për të hënën një tjetër raund bisedimesh, por pa bërë të ditur në çfarë nivele do të mbahen ato./Opinion.al

View this post on Instagram

 

A post shared by Sky News (@skynews)

Pas