Aktualitet

FOTOLAJM/ Afganët nuk humbasin kohë, dalin shëtitje në Qytet Studenti


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:50 - 29/08/21 |
Opi Nion

Një ditë pasi zbritën në tokën shqiptare, emigrantët afganë kanë lënë valixhet në dhomat e caktuara në godinat e ‘Qytet Studenti’ dhe nuk kanë humbur kohë për të dalë për të dalë shëtitje.

Afganët sot janë parë duke shëtitur në ‘Qytet Studenti’, në zonën që për ta është shndërruar tashmë si një shtëpi e dytë, ndonëse jo për shumë kohë, pasi me të filluar viti i ri akademik, ato do të largohen për t’u strehuar në ambiente të tjera, me shumë gjasa hotele si grupet e tjera.

Duket se ajo që u kishte munguar aq shumë në atdheun e tyre, larg plumbave dhe të pa rrezikuar nga askush ka qenë shëtitja./Opinion.al

Pas