-Kulturë

Fotogaleri/Ja si dukeshin monedhat e periudhës ilire Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:27 - 05/11/16 |
b.f

Periudha ilire vazhdon të ngjallë interes për gjithcka na dëshmon nga lashtësia. Monedhat, shprehje e një qytetërimi të vjetër flasin shumë për kohën dhe zhvillimin ekonomik të mbretërive të caktuara. Në fotot më poshtë, shihen disa nga monedhat kryesore të asaj periudhe, të publikuara në faqen darsiani.com.

 

monedha 2monedha 1monedha 6monedha 3monedha 5monedha4monedha 9monedha 10monedha7monedha8

Pas