Aktualitet

Foto zyrtare nga samiti i NATO,Rama në rresht të parë me Biden, Johnson e Erdogan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:52 - 24/03/22 |
Opi Nion

Udhëheqësit e NATO-s kanë mbërritur në Bruksel për të shqyrtuar hapat e tyre të ardhshëm në përgjigje të pushtimit rus të Ukrainës.

Mediat e huaja teksa kanë publikuar foto zyrtare para takimit, bëjnë me dije se takimi i NATO-s tani është duke u zhvilluar, me diskutime me dyer të mbyllura.  I pranishëm është edhe kryeministri Edi Rama.

Sikurse duket në foto kreu i qeverisë shqiptare ndodhet në rreshtin e parë, krah Biden, Erdogan dhe Jonson.

Një çështje që pritet të diskutohet është edhe forcimi i krahun lindor të aleancës me mijëra trupa, bashkë me anije luftarake dhe pajisje tjera për mbrojtje./Opinion.al

Pas