Aktualitet

FOTO/Zbulohet slogani i fushatës elektorale të PS:Shqipëria e ardhmja jonë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:39 - 08/03/21 |
Opi Nion

Partia Socialiste për të marrë një mandat të tretë do të shkojë në zgjedhjet e 25 prillit me sloganin ‘’Shqipëria e ardhmja jonë’’.

Ajo që bie në sy është fakti që kreu i Partisë Socialiste ka zhdukur logon e “Rilindjes” dhe ka rikthyer atë që simbolizonë Partinë Socialiste që prej krijimit të saj.

Ndërkohë, më herët është lajmëruar se në orën 19:30 Kryesia e PS bëhet gati për mbledhjen e cila do të përcaktojë dhe kandidatët e zgjedhjeve të 25 prillit 2021.

Kujtojmë që dita e sotme është afati i fundit për të dorëzuar  listat e partive politike në KQZ, ku  mes tyre  do të jetë dhe ajo e Partisë Socialiste.

Deri tani nga PS janë larguar emra të njohur të politikës  si Eglantina Gjermeni,  Vasilika Hysi, Musa Ulqini etj./Opinion.al

Pas