Aktualitet

Foto/Vrasje e planifikuar, ky është i riu që u vra nga ish-bashkëshorti i të dashurësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:13 - 22/11/22 |
Opi Nion

I riu që po shikoni në foto është 23-vjeçari shqiptar Flonini Merkuri, i cli u vra nga ish-bashkëshorti i partneres së tij në Itali.

Ngjarja ndodhi të dielën në Venecia të Italisë, ku 41-vjeçari Viron Karrabolaj, vrau me thikë 37-vjeçaren Mynevere Karabollaj, Vera Myrtaj me emrin e vajzërisë dhe 23-vjeçarin Flonino Merkuri.

Ndërkohë, Vironi u gjet i vdekur pasi vrau ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj të ri në mbrëmjen e së dielës 20 nëntor në një shtëpi në Spinea , në zonën e Venedikut .

Ngjarja është zbuluar nga vajza e 37-vjeçares pasi ajo është kthyer në shtëpi.

15-vjeçarja ka gjetur trupin e pajetë të partnerit të mamasë së saj të shtrirë në tokë në garazh. E frikësuar ajo është larguar dhe ka lajmëruar policinë, ndërsa më vonë, ajo mësoi se edhe nëna e saj kishte humbur jetën në të njëjtën mënyrë.

Më pas, ka pritur jashtë shtëpisë për mbërritjen e karabinierëve. Pasi policia ka mbërritur në vendngjarje ka zbuluar trupat e viktimave dhe thikën me të cilën ish-bashkëshorti i 37-vjeçares kishte kryer vrasjen e dyfishtë.

Sipas hetuesve lidhja e tyre kishte nisur dy vite më parë, ndërsa mendohet se ish-bashkëshorti nuk e ka pranuar këtë fakt.

Sipas prokurorisë së Venecias, Viron Karabollaj e kishte planifikuar vrasjen me përpikmëri.

Fillimisht, priti që vajza e tyre e madhe, 15-vjeçe, të dilte nga shtëpia me miqtë për të shkuar në klub.

Më pas, ai dërgoi vajzën e tij më të vogël, 13-vjeçe, në banesën ku jetonte pas ndarjes nga bashkëshortja dhe shkoi në shtëpinë ku banonte ish-gruaja e tij dhe partneri i ri.

Pas