Bota

Foto/U martuan pak orë pas pushtimit rus, çifti merr armët për të mbrojtur vendin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:41 - 25/02/22 |
Opi Nion

Yaryna Arieva dhe Sviatoslav Fursin e kaluan ditën e tyre të parë të martesës më armë në duar për të mbrojtur Ukrainën.

CNN shkruan se shtetasit ukrainas, Yaryna Arieva dhe Sviatoslav Fursin u martuan vetëm disa orë pasi Rusia filloi pushtimin e vendit të tyre. Ndërsa ata e kaluan ditën e tyre të parë si çift i martuar me armë në duar dhe duke u përgatitur për të mbrojtur Ukrainën.

Supozohej se do të ishte një dasmë në maj, por çifti nuk ishin më të sigurt për të ardhmen e tyre.

Arieva dhe Fursin janë nënshkruar të dy me Forcat e Mbrojtjes Territoriale, një degë e forcave të armatosura të Ukrainës që përbëhet kryesisht nga vullnetarë.

“Për momentin, ne jemi këtu dhe po bëjmë gjithçka që mundemi. Ka shumë punë për të bërë, por megjithatë, shpresoj se gjithçka do të jetë në rregull”, tha Arieva, duke shtuar se disa civilëve që nuk janë pjesë e forcës mbrojtëse iu dhanë armët./Opinion.al

Pas