Bota

Presidenti ukrainas shfaqet në Kiev: Ne jemi këtu, po mbrojmë Ukrainën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 25/02/22 |
Opi Nion

Pas lajmeve se ishte larguar nga Ukraina, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka postuar një video të tij jashtë administratës presidenciale në Kiev.

“Ne jemi këtu. Jemi në Kiev. Ne po mbrojmë Ukrainën.  Lavdi mbrojtësve tanë. Lavdi mbrojtësve tanë.”- shprehet Zelensky.

Në video shfaqen edhe Avokati i Popullit David Arahamiya, kreu i Zyrës së Presidentit Andriy Yermak, Kryeministri Denis Shmygal dhe këshilltari i kreut të zyrës së Presidentit Mykhailo Podoliak. Ai siguroi se ushtria dhe qytetarët mbeten në Kiev.

Pas