Kryesore

Foto/ Tirana e mbytur nga trafiku


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:03 - 12/09/18 |
b.f

Drejtuesit e mjeteve në Tiranë përballen çdo ditë me trafikun e rënduar. Në fotot bashkëngjitur këtij shkrimi janë Bulevardi Dëshmorët e Kombit dhe Unaza nga Rruga e Elbasanit në drejtim të Brrylit. Siç shihet me dhjetëra mjete janë bërë varg dhe qendrojnë aty për minuta të tëra. Drejtuesit e mjeteve ankohen pasi trafiku është në çdo orë të ditës nga mëngjesi e deri në darkë, duke bërë që të humbasin kohë dhe konsum karburanti. Ndërsa Bashkia e Tiranës dhe Policia Rrugore nuk duket të kenë marrë ndonjë masë për të përmirësuar gjendjen e trafikut.

Pas