Bota

Foto/ Tanket ruse “patrullojnë” në zonat e banuara në perëndim të Kievit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:46 - 07/03/22 |
Opi Nion

Fotoja e mëposhtme e publikuar nga CNN të hënën tregon tanket ruse teksa ndodhen në një zonë të banuar në perëndim të Kievit.

Fotografia është kapur nga një banor i zonës në rrethin Irpin, vendi ku forcat ruse qëlluan të dielën dhe të hënën, duke vrarë disa civilë.

Në foto shfaqen të paktën pesë tanke ruse dhe ushtarët brenda tyre pak metra nga blloqet e apartamenteve.

Pas