Aktualitet

FOTO/ Shqiptarët e arrestuar për vjedhje, u ikin nga duart policëve grek


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:30 - 21/06/18 |
b.f

“Ishin kthyer në tmerrin e pronarëve të banesave në të gjithë Atikën”. Kështu shkruajnë mediat greke për 5 shqiptarët e arrestuar për mbi 70 vjedhje. Tre prej tyre arritën të largoheshin në datë 19 Qershor nga qelitë e paraburgimit të një komisariatit në periferi të Athinës.

Të arrestuarit janë:Panajot Mahmutaj, Radjon Harizi, Endrit Tahir, Marjus Dedolli dhe Gertian Vrushaj.

Shqiptarët janë të moshën 34 vjeç deri në 47 vjeç. Mësohet se vlera e vjedhjeve të tyre shkonte mbi 400 mije euro.

Ditën e martë tre shqiptarët u arratisën në orët e para të mëngjesit nga qelitë e paraburgimit të një komisariatit në periferi të Athinës. Ata u hodhën nga qelia e ndodhur në katin e dytë të ndërtesës, pasi kishin prerë me sharrë hekurat e dritares së qelisë – siç duket edhe në këtë foto. Bëhet fjalë për një lartësi 10 metra nga toka.

Pas