Aktualitet

FOTO/ PD:Bie suvaja e tavanit në Pediatrinë e Tiranës, plagoset një fëmijë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:33 - 01/06/21 |
Opi Nion

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, ka denoncuar ditën e sotme se tavani në një dhomë të Pediatrisë së Tiranës ka rënë dhe ka lënë të plagosur një fëmijë.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook” Zhupa publikon foto teksa shihet suvaja e rënë.

Sipas saj për këtë rast duhet të ketë hetim dhe vënia para drejtësisësë përgjegjësit.

Denoncimi i Ina Zhupës:

Denoncimi me foto, Ina Zhupa: Bie tavani i pediatrise, plagoset nje femije.

1 qershori ne Pediatrine Tirane! Kushtet e spitaleve skandaloze te shendetesise rrezikuan edhe jeten e femijeve.

Tani ne spitalin e pediatrise sapo u plagos nje femije nga renia e tavanit. Duhet hetim dhe venia para drejtesise te atyre qe rrezikojne jeten e femijeve pikerisht ne vend ku duhet te shpetojne jeten dhe shendetin.

Pas