-Kulturë

FOTO-LAJM/ Batalioni shqiptar në Stamboll më 1890


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 01/08/20 |
Al Do

Faqja e “ottomanarchive” (arkivat osmane), në Instagram, ka publikuar një foto të përfaqësuesve të batalionit shqiptar të Perandorisë Osmane në Stamboll.

Pamja daton në vitin 1890. Aty duken 6 burra, me veshje ushtarake. Njëri prej tyre mban flamurin përfaqësues të batalionit dhe pesë të tjerët, pushkët me bajonetë./ Opinion.al

Pas