Bota

Koronavirusi në Itali/ Ulet numri i rasteve të reja dhe viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:53 - 01/08/20 |
Al Do

Italia ka regjistruar rënie të rasteve të reja me Covid në 24 orët e fundit.

Autoritetet raportojnë 295 raste një shifër në rënie në krahasim me dje, kur u regjistruan 379 raste.

Ulje ka pësuar edhe numri i viktimave, në vendin fqinj.

Janë shënuar 5 humbje jete, një shifër më e ulët sesa dje (9).

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 255 të shëruar.

Në total, Italia ka regjistruar 247 832 të infektuar me Covid-19, ndërsa viktimat janë 35 146.

Pas