Bota

FOTO/ Kush është polici që shoqëroi Kamala Harris-in në Capitol


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:02 - 20/01/21 |
Doriana Çepunaj

Këtë të mërkurë u zhvillua ceremonia e inagurimit të Joe Biden si president i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kamala Harris si zv/presidente.

Gjatë kohës kur ka hyrë në godinë, Harris është fotografuar e shoqëruar nga polici i famshëm Eugene Goodman.

Eugene Goodman u kthye në një simbol të rezistencës pas publikimit të fotove ku shfaqej duke u përballur me mbështetësit pro Trump në Capitol./Opinion.al

Pas