Kronikë

Foto/ Kush është 27-vjeçari shqiptar që u vra në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:15 - 26/01/21 |
Doriana Çepunaj

Mario Metaj është i riu shqiptar që u ekzekutua me armë mbrëmjen e djeshme në qytetin e Patras në Greqi.

Mediat greke raportojnë se 27-vjeçari po udhëtonte me makinë në kohën kur u qëllua me armë në një kryqëzim rrugësh. I riu u dërgua me ugjencë në spital, por për shkak të plagëve të marra ka humbur jetën.

Sipas mediave greke, shqiptari Mario Metaj ishte person mjaft i njohur në qytet, sidomos me të rinjtë. 27-vjeçari kishte një rreth të madh shoqëror dhe prej një kohe të gjatë punonte në fushën e hotelerisë.

Ndërkohë, policia greke po vijon hetimet për identifikimin e autorëve dhe zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes së rëndë.

Pas