-Jetë dhe Stil

Foto/ Kjo është vajza pesë vjeçare me sindromin e ujkutBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:14 - 02/05/16 |
b.f

Kjo vajzë e vogël vuan nga sindroma e quajtur sindroma “ujk”, e cila pavarësisht përpjekjeve për tu riparuar, gjendja e saj ka vazhduar të mbetet e njëjte. Kjo sindromë shkakton qime në tërë trupin

Kemilly Vitoria Pereira de Souza, 5 vjeçare, u diagnostikua me hypertrichosis, një gjendje e rrallë që shkakton që trupi i saj të mbulohet pothuajse tërësisht me qime.

Gjithashtu kjo sindromë rritë buzët dhe hundën, shkruan Express.uk, transmeton Gazeta Express.

Në dhjetor të vitit 2013 familja e saj kanë kërkuar tretmane të ndryshme për ta zhdukur këtë sindrom tek vajza e tyre, mirëpo, përpjekjet ishin të kota.

Përfaqësuesit në spital pohojnë se pajisjet mjekësorë të përdorura për terapi ndaj vajzës, janë thyer pasi që qimet e saj janë mjaftë të egra dhe nuk mund të largohen.

ujk4_1462196087-6343651ujk2_1462196072-8050044ujk3_1462196079-440369

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas