-Kulturë

Foto/ Kështu dukej Tirana në vitin 1908


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:32 - 09/06/19 |
xhu lia

Faqja e njohur “Ottoman Archive” ka publikuar një foto të Tiranës, e cila daton në vitin 1908. Përmes këtij imazhi  shfaqet kryeqyteti shqiptar pak vite përpara shpalljes të Pavarësisë.

Në të dallojmë sahatin e vjetër si dhe Xhaminë e Et’hem Beut, ndërtesa të cilat edhe gjenden edhe sot në qendër të Tiranës./Opinion.al/

Pas