Bota

Foto/ Kaos në një shkollë në Gjermani


               Publikuar në : 13:14 - 22/02/17 |
root

Një alarm i rremë ka shkaktuar bllokimin e një shkolle gjermane nga frika se një personi të armatosur. Fëmijët janë udhëzuar të ngujohen në klasë ndërkohë një numër i madh policësh të armatosur dhe helikopterë mbërritën në vendngjarje këtë të mërkurë.

Policia ka thënë se askush nuk ishte lënduar në incidentin e ndodhur në Menden, ndërkohë që po vazhdohen hetimet .

Gunman-Menden-Attack-Hoenne-Berufskolleg-Germany-Shooting-Armed-Man-Facebook-Helicopters-840851Gunman-Menden-Attack-Hoenne-Berufskolleg-Germany-Shooting-Armed-Man-Facebook-Helicopters-590537

Persona nga pushteti lokal kanë konfirmuar se incidenti ishte një alarm i rremë dhe falënderoi shërbimet e emergjencës për reagimin e tyre të shpejtë./ opinion.al

Pas