-Jetë dhe Stil

Foto/ Joga nudo? Ja përfitimet që merrni prej saj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:29 - 28/08/17 |
b.f

Dy vjet më parë blogieria Jessa O’Brien ishte si jogistët e tjerë. Ndonëse i njihte të gjitha praktikat antike të lidhjes së mendjes me trupit dhe shpirtin, kishte diçka që mungonte. Gjatë një udhëtimi jashtë shtetit, Jessa zbuloi jogën nudo, diçka të cilën ajoi shpreson ta sjellë në bregun lindor të Australisë. Blogieria 28-vjeçare thotë se joga nudo e ndihmoi që të pranonte turpin e saj, duke bërë gjithashtu që  ta donte atë më tepër. Ajo shpjegon se çfarë joga nudo mund të bëjë për ju. Sipas Jessa, dashuria për jogën lakuriq fillimisht iu shfaq kur ishte duke udhëtuar në Portugali disa vjet më parë. “Isha duka bërë joga prej 7 vjetësh dhe tani jam certifikuar si mësuese joge, por ende nuk kisha eksperimentuar me një grumbull fermash që e praktikonin atë lakuriq. Në Portugali provova se çfarë ishte joga lakuriq”, tha ajo./Shqip

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”187″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Pas