Aktualitet

FOTO/ I infektuar prej javësh me COVID-19, ndërron jetë gazetari shqiptar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:04 - 15/03/21 |
Opi Nion

Ka ndërruar jetë në moshën 53-vjeçare gazetari korçar, Arben Kosturi.

Bëhet me dije se prej disa javësh Kosturi ishte infektuar me koronavirus dhe fatkeqësisht nuk ka rritur që të mbijetojë.

Lajmin fillimisht e ka bërë të ditur vajza e tij, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Ndërkohë që bëhet me dije se më herët vajza e tij kishte bërë thirrje që ta ndihmonin për ta kuruar në Turqi, pasi ndodhej në gjendje të rëndë shëndetësore.

Prej vitesh Arben Kosturi ka qenë aktivist i të drejtave për romët dhe egjiptianët./Opinion.al

Pas