Bota

FOTO/ Harrojnë koronavirusin, të rinjtë në Uells festë të shfrenuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:48 - 04/12/20 |
Opi Nion

Të rinjtë në Britaninë e Madhe kanë mbushur rrugët e qyteteve kryesore të Uellsit mbrëmjen e së enjtes, pasi duke filluar nga dita e sotme, lokalet nuk do të shesin më alkool. Ky vendim është marrë nga qeveria britanike në kuadër të masave anti-COVID.

Në fotot e publikuara shfaqen qindra të rinj, të cilët pushtuan qendrat e qyteteve në Cardiff dhe Swansea duke sfiduar temperaturat e ulëta të Uellsit, si dhe rregullat e pandemisë për distancim fizik.

Madje, në disa raste policia u detyrua të ndërhynte për shkak të grumbullimeve dhe festimeve që zgjatën deri në orët e para të mëngjesit./ Opinion.al

36436290-9017415-Under_the_new_guidelines_pubs_bars_and_restaurants_will_only_be_-a-14_1607070000783 36436702-9017415-Two_women_smile_for_a_picture_with_one_wearing_a_face_covering_d-a-70_1607066582954 36436270-9017415-Youngsters_headed_out_in_Cardiff_pictured_and_Swansea_before_the-a-55_1607066582899 36436264-9017415-Mark_Drakeford_outlined_the_raft_of_measures_for_the_hospitality-a-12_1607070000775 36436272-9017415-Meanwhile_police_were_out_in_force_in_Swansea_to_enforce_social_-a-75_1607066582967 36436292-9017415-In_a_final_blow_out_last_night_friends_hugged_each_other_outside-a-57_1607066582902 36436288-9017415-The_hospitality_sector_has_been_rocked_by_the_move_which_will_se-a-11_1607070000760 36436694-9017415-Two_women_sit_in_a_doorway_and_play_on_their_phones_during_their-a-71_1607066582960
<
>

Pas