Bota

Foto/ Grenell jep zyrtarisht dorëheqjen nga DASH, çfarë i dhuroi Trump


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:44 - 02/06/20 |
Opi Nion

Richard Grenell, i dërguari special për dialogun Kosovë- Serbi, nuk do të ketë më asnjë funksion në DASH pasi do të vijojë me punën si kreu i Inteligjencës Amerikane. Po ashtu ai nuk do të jetë më as ambasador i SHBA në Gjermani.

Ai dha dorëheqjen sot por Trump mendoi t’i bëjë një surprizë. Presidenti i dhuroi një karrige apo kolltuk pasi tha se ai ishte sekretari i parë i kabintetit dhe kjo është një gjë e madhe.

“Sot unë zyrtarisht dhashë dorëheqje nga Departamenti i Shtetit.  Dhe Presidenti Trump më dhuroi një dhuratë largimi – Kryetarit tim të Kabinetit.  Sekretarët e kabinetit nuk marrin karrige, por Presidenti Trump donte që unë të kisha timen sepse, siç tha ai, “Ju jeni Sekretari i Parë i Kabinetit dhe është një çështje e madhe”. ka shkruar Grenell./ Opinion.al

 

Pas