Aktualitet

Dorëhiqet drejtoresha e Kadastrës në Vlorë, u emërua para 4 ditëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:10 - 02/06/20 |
Opi Nion

Pas katër ditësh nga emërimim, është dorëhequr Drejtoresha e Kadastrës së Vlorë, Viola Hima.

Nuk dihen ende arsyet e largimit por ajo që dihet është se në këtë post edhe pesë drejtues të tjerë kanë dhënë dorëheqjen ne 9 muajt e fundit.

Hima zëvendësoi në këtë detyrë Bilbil Aliaj, i cili u emërua në detyrë në 4 shkurt 2020 dhe e mbajti detyrën për rreth 4 muaj. Sipas informacioneve,  Hima do të zëvendësohet nga Jurgen Pilkapi.

Para se të emërohej drejtoreshë Hima mbajti për 4 muaj postin e zëvendësdrejtores dhe më pas mori postin e lënë nga ish-eprorin e saj Bilbil Aliaj, i dorëhequr edhe ia në maj 2020

Kadastra e Vlorës ka nisur zyrtarisht menaxhimin e pronave në Bregdet, që mbetet çështja me e nxehtë në këtë qytet. Prej vitesh, Kadastra e Vlorës është përfshirë nga një valë dorëheqjesh dhe detyroi hetime të thelluara nga Policia dhe KLSH për abuzime me pronat./ Opinion.al

Pas