-Jetë dhe Stil

Foto-galeri/ Çfarë do të thotë të jesh fëmijë i birësuar…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 29/04/16 |
b.f

Këto foto në fakt mund të thonë shumë fjalë të cilat këta vogëlushë jetim nuk munden…

Një organizatë bamirësie amerikane e quajtur “Together We Rise”, ka vendosur të festojë me këta vogëlushë të cilët më në fund kanë gjetur nga një familje birësuese.

Për dy vite kjo organizatë është kujdesur për këta fëmijë të braktisur. Në faqen e saj në Instagram organizata ka shpërndarë fotografitë e vogëlushve të cilët me pankarta në duar tregojnë se sa kohë kanë qëndruar në shtëpinë e fëmijës dhe se më në fund kanë ata kanë gjetur familjen që do t’i adoptojë.

“Fëmijët e Foster nuk janë ndryshe ng fëmijët e tjerë”, tha themeluesi TWR, Danny Mendoza.

“Ata e meritojnë të drejtën për të pasur familje që i mbështet dhe i do pa kushte. Çdo fëmijë meriton të gjejë familjen e tyre përgjithmonë.

7-1-484x4458-16-1-488x4454-2-500x4453-22-2-506x4455-2

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas